چرا اهل سنّت حدیث غدیر را نقل نكرده اند؟ (قسمت دوم)

ارسال شده توسط رسول گ.م | در سه شنبه 8 مرداد 1398 | نظرات ( )


اكنون اگر این حدیث را كه در مسند احمد از زید بن ارقم نقل شده است، با حدیثى كه در بخش پیشین از زید بن ارقم آوردیم  كه آن نیز در مسند احمد آمده بود ـ بسنجید، به خوبى درمى یابید كه در این نقل، از بیان ذیل حدیث كه همان جمله دعاى رسول خدا صلى اللّه علیه وآله در حقّ دوستان و نفرین آن بزرگوار بر دشمنان امیرالمومنین علیه السلام است خوددارى شده است، آن جا كه فرمود:
فمن كنت مولاه، فإنَّ علیّاً مولاه، اللهمّ عاد من عاداه ووال من والاه;
هر كه من مولا و سرپرست او هستم، پس على مولا و سرپرست اوست. خدایا! دشمن بدار هر كه با على دشمنى ورزد; و دوست بدار آن كه با او از در دوستى درآید.
در حالى كه همین جمله توسّط خود زید بن ارقم در كتاب مسند احمد ـ آن سان كه گذشت ـ موجود است.
جالب توجّه این كه احمد بن حنبل این دو حدیث را با فاصله چند صفحه آورده است; ولى زید بن ارقم در یك حدیث كلام رسول خدا صلى اللّه علیه وآله را به طور كامل بیان نمى كند و از نقل دعاى پایانى حدیث خوددارى مى نماید و در حدیث دیگر، كه براى شخص دیگرى بوده، حدیث را با دعاى پایانى آن نقل مى نماید.

البتّه ما به زودى متن دیگرى را از معجم كبیر طبرانى، خواهیم آورد كه زید بن ارقم این حدیث را به طور كامل و با دعاى پایانى آن براى شخص سومى بیان مى كند.
پیش از نقل روایت زید بن ارقم از معجم كبیر طبرانى، به كیفیّت نقل زیر نیز توجّه نمایید!
راوى مى گوید: به سعد بن ابى وَقّاص ـ كه یكى از راویان حدیث غدیر و از بزرگان صحابه به شمار مى رود، و به پندار اهل تسنّن یكى از ده نفرى است كه رسول خدا صلى اللّه علیه وآله مژده بهشت به آنان داده است! ـ گفتم: مى خواهم درباره مطلبى از تو سؤال نمایم; ولى از تو تقیّه مى كنم!(1)
سعد گفت: هر چه مى خواهى بپرس; زیرا من عموى تو هستم.
راوى گوید: گفتم: جایگاه رسول خدا صلى اللّه علیه وآله در میان شما در روز غدیر چگونه بود؟... .
سعد بن ابى وَقّاص شروع به نقل حدیث نمود.(2)
به شرایط حاكم بر مردم آن زمان درباره حدیث غدیر توجّه كنید! به راستى با چه مشكلات و سختى هایى این حدیث را از اصحاب رسول خدا صلى اللّه علیه وآله كه در آن واقعه حضور داشتند اخذ مى كردند. تا آن جا كه راوى مى گوید: مى خواهم مطلبى از تو بپرسم; ولى از تو تقیّه مى كنم!
در نقل دیگرى كه طبرانى در معجم كبیر نقل كرده است این گونه مى خوانیم. راوى مى گوید: عدّه اى در اطراف زید بن ارقم حلقه زده بودند. شخصى در بین آنان ایستاد و گفت: آیا زید در میان شماست؟
گفتند: آرى، این شخص زید بن ارقم است.
آن شخص گفت: اى زید! تو را به خدایى كه معبودى جز او نیست سوگند مى دهم! آیا از رسول خدا شنیدى كه درباره على فرمود:
مَنْ كُنْتُ مَولاهُ فَعَلیٌّ مولاهُ، اللهمّ والِ مَنْ والاهُ وعادِ مَنْ عادَاهُ؟
زید گفت: آرى.
او پس از دریافت این پاسخ از جماعت دور شد.
گویا موقعیّت این گونه بوده است كه وقتى شخصى مى خواهد حقیقت قضیّه را دریابد، چاره اى ندارد جز این كه پرسش خود را با سوگند همراه نماید تا این كه زید بن ارقم به احترام سوگندى كه او را داده است! واقعه را همان گونه كه از پیامبر خدا صلى اللّه علیه وآله شنیده است بیان كند.
پی نوشتها:
1 . توجّه دارید كه چگونه حتّى خودشان از یك دیگر تقیّه مى كردند.
2 . كفایة الطّالب فى مناقب على بن ابى طالب علیه السلام: 62.
ارسال شده در: نگاهی به حدیث غدیر ،

افزایش قدرت گوگل و دانستنی های فوق العاده در مورد google.com

ارسال شده توسط رسول گ.م | در دوشنبه 7 مرداد 1398 | نظرات ( )

گوگل را باید بهتر شناخت

گوگل بر گرفته شده از کلمه گوگول به معنی «یک عدد یک و صد صفر جلوی آن» است 

 گوگل حدودا سال 1375 - 1374 راه اندازی شد - عکس زیر مربوط به سال 1998 ( 1377 ) هست

https://backority.ir/images/876421.jpg

 

و بعد ها به شکل زیر :

 

https://backority.ir/images/727112.jpg

 

تعداد کارمندان گوگل 75هزار نفر هست - یعنی هر ساختمان 2طبقه اداری 40نفر مشغول باشد ، به 1870ساختمان نیاز هست ، تقریبا یک شهر بزرگ که دارای ارتش مستقل باشد :)

در مورد گوگل و قدرت بزرگ دنیای اینترنت که همه ی وب سایت ها در تلاش هستند با افزایش ورودی گوگل و افزایش رتبه در نتایج گوگل به رقابت بپردازند و سود میلیاردی بکنند .

در عرض 1 دقیقه..

تصور کنید شما یک فروشگاه اینترنت دارید که در هیچ چیزی در نتایج گوگل نشان داده نمی شود و هیچ فروشی ندارید ، اما تمام محصولات را در فروشگاه قرار داده اید / اگر گوگل 1 ساعت فروشگاه اینترنتی شما را بالا بیاورد چه می شود ؟

شاید نیاز باشد شهر محل سکونت شما بسیج شود تا چند صد هزار فروش را بسته بندی و اماده ارسال بکند و شما در آن 1 ساعت 50میلیارد تومان فروش داشته باشید و حداقل 5 میلیارد تومان سود کنید ، در عرض 1 ساعت ، آن هم به خاطر قدرت گوگل ..

پس ورودی گوگل و افزایش ورودی گوگل یک اتفاق بزرگ در اینترنت هست که بخاطر آن هزاران نفر هستند که کارشان فقط افزایش ورودی گوگل سایت ها هست که اصطلاحا به این افراد سئوکار هم می گویند .

افزایش مشتری کسب و کارتان و رونق کسب و کار

احتمالا شما یا یکی از اقوام شما یک کار فیزیکی دارد ، مثل تراشکاری ، نجاری ، موبایل فروشی ، تعمیر یخچال و لوازم خانگی ، جوشکاری و لوله کشی ، تدریس خصوصی ، آموزش موسیقی و .. .

در هر کدام از مشاغل و هر شغل که هستید اگر یک وب سایت ساده و فقط جهت معرفی داشته باشید که در گوگل و در نتایج گوگل در عبارت مربوطه لینک اول باشد ، شما در آن شغلتان میلیونر (میلیارد فعلی ) می شوید .

مثلا اگر شما نجار هستید همین حالا سایت گوگل را باز کنید و تایپ کنید (کابینت آشپزخانه) - اگر شما یک سایت داشته باشید که در این عبارت لینک 1 باشد ، روزانه بالغ بر 10ها مشتری دارید که سفارش کابینت و نصب کابینت می دهند .. شاید تصور آن برای شما سخت باشد ، اما عین واقعیت هست . گوگل بسیار بزرگ و پر از کسانی هست که همه چیز را جستجو می کنند.

راه اندازی سایت فوری و بدون دانش

تا اینجا متوجه بزرگی و عظمت گوگل شدید ، و شاید علاقمند هستید شما هم سایت داشته باشید و روی کارت ویزیت هم آدرسش را بیاورید ، اما نه دانش آن را دارید و نه جای مطمئن را سراغ دارید که پولتان را نخورد . 

پیشنهاد می کنم در این مورد ( راه اندازی سایت + افزایش ورودی گوگل + مشاوره و .. ) با سایت بکوریتی کار کنید .

سایت بکوریتی بیشتر در مورد بک لینک و خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی فعالیت دارد و در ایران مطرح هست ولی در زیر شاخه ی فعالیت آن راه اندازی وب سایت برای کسب و کار های سنتی هم هست که بهترین مورد برای همکاری هست .

 

 

منابع :

 

https://www.gsm.ir/news/show/41353

https://www.cloob.com/timeline/reportage_8_1

http://anzalweb.ir/1397/09/24/%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%DA%A9-%D9%84%DB%8C%D9%86%DA%A9-%D8%B1%D9%BE%D9%88%D8%B1%D8%AA%D8%A7%DA%98-%D8%A2%DA%AF%D9%87%DB%8C/

https://baelm.net/165632-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%DA%A9-%D9%84%DB%8C%D9%86%DA%A9-%D9%82%D9%88%DB%8C-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D9%82%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D9%87.html

 

https://gadgetnews.net/243956/buy-backlink-backority-reportage/


http://www.melyoonerbash.com/instruction/tag/%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D8%A8%DA%A9%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%AA%DB%8C/

 

http://advertorials.ir/2018/10/23/%D9%86%D8%AA%DB%8C%D8%AC%D9%87-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%B1%D9%BE%D9%88%D8%B1%D8%AA%D8%A7%DA%98-%D8%A2%DA%AF%D9%87%DB%8C-portfolio/

http://kend.ir/2018/01/29/%DA%A9%D8%B3%D8%A8-%D8%AF%D8%B1%D8%A2%D9%85%D8%AF-%D8%A8%D8%A7-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C-2018-%D8%A8%DA%A9%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%AA%DB%8C/

 https://sitearia.ir/index.php?url=rep2

http://forum.shopkeeper.ir/showthread.php?t=112939
ارسال شده در: رپورتاژ ،

چرا اهل سنّت حدیث غدیر را نقل نكرده اند؟ (قسمت اول)

ارسال شده توسط رسول گ.م | در جمعه 4 مرداد 1398 | نظرات ( )


در پاسخ این پرسش ناگزیریم اشاره اى گذرا به این مطلب بنماییم كه اگر پژوهش گر با انصاف و آزاداندیش به سندها و متن هاى «حدیث غدیر» توجّه نماید، به قراین بسیارى دست مى یابد كه انگیزه هاى عدم نقل و یا موانع نقل «حدیث غدیر» را به وضوح روشن مى سازد. ما براى نمونه با ارائه چند متن و با نقل هاى مختلف، به یكى از آن موانع اشاره مى كنیم.
یكى از راویان چنین مى گوید: ابن ابى اوفى بینایى خود را از دست داده بود. او را در راه رو خانه اش دیدم و درباره حدیثى از او پرسیدم.

گفت: به راستى كه شما مردم كوفه حالاتى دارید كه نمى توانیم برایتان احادیث را نقل نماییم.
گفتم: خداوند كارهایت را به سامان برساند! واقعیت آن است كه من از آن گروه نیستم و از طرف من مشكلى براى تو ایجاد نخواهد شد.
وقتى خاطرش از جانب من آسوده شد، گفت: كدام حدیث را مى خواهى براى تو نقل كنم؟
راوى گوید: گفتم: حدیث على علیه السلام در غدیر خم را... (1)
راوى دیگرى مى گوید: نزد زید بن ارقم رفتم و به او گفتم: دامادم از تو حدیثى در شأن على علیه السلام در روز غدیر خم براى من نقل كرده است. من دوست دارم آن حدیث را از خودت بشنوم.
زید بن ارقم در پاسخ گفت: شما مردم عراق حالاتى دارید كه مانع از نقل حدیث براى شما مى شود.
به او گفتم: از طرفِ من مشكلى براى تو ایجاد نخواهد شد.
وقتى از جانب من مطمئن شد، درخواست مرا پذیرفت و گفت: آرى، ما در جُحْفه بودیم... سپس واقعه را تا آخر نقل نمود.
به او گفتم: آیا رسول خدا صلى اللّه علیه وآله فرمود:
اللهمّ والِ مَنْ والاهُ وعادِ مَن عاداهُ؟;
خدایا! دوست بدار هر كه او را دوست بدارد و دشمن باش با كسى كه با او دشمنى ورزد.
زید بن ارقم گفت: من آن چه را كه شنیدم به تو بازگو كردم. (2)

پی نوشتها:

1 . مناقب علىّ بن ابى طالب علیه السلام، ابن مغازلى: 16.
2 . مسند احمد: 4 / 368.
ارسال شده در: نگاهی به حدیث غدیر ،

در مورد شال و روسری با هم بدانیم

ارسال شده توسط رسول گ.م | در سه شنبه 1 مرداد 1398 | نظرات ( )

روسری یک نوع پارچه‌ای به شکل مربع است و شما نیز میدانید که وقتی از شکل مربع صحبت می‌شود: یعنی اضلاع آن‌ها باهم مساوی هستند، حالا اینکه این پارچه مربعی شکل که حکم روسری و دارد در اندازه‌های مختلفی قابل‌تولید هستند. معمولی‌ترین سایزی که می‌تواند یک روسری داشته باشد 100*100 است ولی می‌تواند در اندازه و سایزهای متفاوتی نیز تولید شود مثل 120*120 یا 130*130 و یا 140*140 که این روزها برای خرید روسری طرفدار بیشتری نسبت به روسری‌های قواره معمولی 100*100 دارند. به روسری‌های با سایز بالاتر روسری‌های قواره دار هم میگویند که موردپسند اکثر خانم‌های جوان هست.

شال از پارچه‌ای مستطیل شکل‌گرفته است با ضلع‌های غیر یکسان و سایزهای متفاوت که به‌تازگی 2-3 متری‌های این شال‌ها محبوبیت زیادی پیداکرده که به آن‌ها شال هنرمندی نیز میگویند. سایز معمولی که می شه برای خرید شال گفت سایز 180*70 هست ولی کم‌کم با آمدن شال‌های سایز بلند طرفدارهای شال با سایز معمولی به نسبت کم‌تر از قبل شد و به طرفدارهای شال‌های بلند اضافه شد. انواع سایز شال می‌تواند در اندازه‌های 70*160 یا 90*200 یا 100*280 باشد و هر تولیدکننده‌ای متواند با اندازه دلخواه به تولید مشغول باشد. یکی از مزایای شال‌های بلند این‌که می شه به هر شکلی راحت سر کرد. فروشگاه اینترنتی شیک فام شال و روسری را ارزان قیمت ارایه خواهد داد.

انواع جنس شال و روسری:

شال، روسری ساتن: جنس براق و مات دارند

شال، روسری نخی: جنس پنبه‌ای و نرمی دارند

شال، روسری ابریشم: جنس لطیف، نرم و مقاوم دارند

شال، روسری حریر: جنس لخت و نازکی دارند

شال‌هایی که از جنس ابریشم هستند نسبت به دیگر جنس‌ها قیمت بالایی دارند.

فصل پاییز و زمستان از شال‌های با تراکم بالا بیشتر استفاده می‌شود مصرف شال‌های پشمی و شال‌های بافت در این فصل بیشتر قابل‌استفاده هست.

شال و روسری با توجه به رنگ پوست

تا حالا با خودتان فکر کردید که چه نوع و طرحی از شال و روسری به رنگ پوستتان می‌آید؟ با خودتان میگید که خوب الآن باید چ چیزی سرم کنم که به پوستم به یاد

یا اینکه وقتی میرید برای خرید شال یا روسری به وسواس شدید این کار و انجام می‌دید که‌ی وقت به رنگ پوستتان نمی‌آید.

اصلاً بیاییم یکمی بارنگ پوست خودمان و کسانی که اطرافمان هستند آشنا بشویم تا برسیم به این مرحله که چه رنگی از شال و روسری به چه نوع پوستی می‌آید.

6 نوع رنگ پوست:

رنگ پوست روشن: کمی صورتی و کک و مکی و در مقابل آفتاب حساس است

رنگ پوست سفید: در مقابل آفتاب دچار آفتاب‌سوختگی می‌شوند

رنگ پوست گندمی: در مقابل آفتاب دچار سوختگی می‌شود، برنزه شدن راحت است

رنگ پوست سبزه: مقابل آفتاب به‌راحتی برنزه می‌شوند

رنگ پوست تیره: کم پیش می‌آید در برابر آفتاب بسوزند و برنزه شوند

رنگ پوست سیاه: اکثراً و یا بیشتر کشور آفریقا این نوع پوست رادارند

شال و روسری مناسب هدیه

شال و روسری برای خانم‌هایی که تمایل دارند هدیه‌ای را برای دوست خود و یا کسانی که دوستشان دارند به‌عنوان کادویی یا سپاس‌گزاری تقدیم کنند می‌تواند گزینه بسیار مناسب و بی‌دردسری باشد که فروشگاه اینترنتی شیک فام (shikfam.com) با قیمت مناسب ارایه میدهد .

شما می‌توانید با شال و روسری که کوچک‌ترین هدیه باقیمت‌های مناسب است عزیزانتان را خوشحال کنید.
ارسال شده در: رپورتاژ ،

گالری تصاویر

معرفی کتاب

بحث غدیر خم از نظر قرآن شریف

عبدالكریم نیرى (بروجردى ).
چاپ اول : چاپ حكمت , قم , حدود سال 1353ش .
چاپ دوم : انتشارات نور فاطمه (س ), تهران , سال 1402ق , سال 1361ش .
كتاب پس از مقدمه ابتدا خلاصه اى از واقعهء غدیر خم و سپس بحث غدیر از نظر قرآن است كه سه آیه را مطرح مى نماید ...

خدمات چند رسانه ای علوی

دانلود نقشه غدیر

این نقشه که به صورت فلش تهیه شده است و در آن اطلاعات جالب و زیبایی از جمله: راه حج پیامبر ...

دانلود خطبه غدیر برای موبایل

نرم افزار خطابه غدیر بر روی تلفن همراه، با زبان برنامه نویسی جاوا طراحی و اجرا شده، تا دامنه ...

تم امام علی (ع) برای گوشی های سونی اریکسون

دریافت تم امام علی (ع) با موضوعیت غدیر خم برای گوشی های سونی ...

دانلود کلیپ پیمان با غدیر

دریافت کلیپ پیمان با غدیر با فرمت wmv برای عاشقان آن حضرت ...

کلیپ صلوات بر امیرالمومنین علیه السلام ویژه عید غدیر

دریافت کلیپ صلوات بر امیرالمومنین علیه السلام ویژه عید غدیر ...

کلام امیر

تبلیغات

 

مانده تا غدیر

 

جستجو در مطالب

 

نظرسنجی

 

آمار

 

درباره وبلاگ

 

موضوعات مطالب

 

خبرنامه

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic